ALİ ' NİN SAYFASI

                                                                              


resmi hazırlayan Halim Yılmaz       YAZARIN  BÜTÜN YAZILARI

                                                                   TIKLAYINIZ   


ALİ’NİN SAYFASI

 

alicavuslu571@gmail.com  alicavuslu571@hotmail.com


         Merhabalar.Bundan böyle sohbet ışığıyla karanlıkları aşacağız,ilâhi ikrâm olan sevgi ile bütünleşip acıları bertarâf edeceğiz.Ruhun teslimine kadar geçecek olan sürede sabır; şükretmemiz gereken en büyük silâhımız olacak.Sevgilerle...

___________________________________________________________________  

                                            KIYAMETE KADAR

 

    Acizâne bir günümden daha herkese selâmlar.Vesvese efendisi iblis,elbette nasipsizliğine devam etmekte;edecektir de.İnsanoğluna karşı hazırladığı tuzak işe yaramadığında ise bir yenisiyle birlikte küfrünü kusmayı kendine yeğlemiş.

 

     Zamanımızda şevk ve heyecanımızı kıran önemli vesveselerle karşı karşıyayız.Bize düşense gücümüzün yetmediği işlerde şeytana teslim olmamak.Allah(c.c.)'ın habibi Hz.Muhammed Mustafa(s.a.v. ),hiç şüphesiz bizlere tek ve yegâne örnektir.Nitekim Allah u Teâla Hazretleri(c.c.);ahiret gününü umanlar için Allah'ın resûlü'nde güzel bir örnek olduğunu bildiriyor.

 

     Hal böyleyken resûlulah(s.a.v.) ve sahabelerinin(r.anhüm) uygulayıp güç yetiremediğimiz davranışları için;''o çağda uygulanabilecek olan şeylerdir'' ifadesi dehşetli bir gaflet kılıcıdır.Lâin ise bundan mutluluk duyacaktır.O halde bizi bundan sonra ilgilendirecek olan tek şey vesveselerden kurtulup Habîbullah'ın(s.a.v.) ahlâk ve yaşayış haznesinden olabildiğince alıp bir an önce kendi yaşantımızda tatbik etmektir.

 

 

                     Resûlullah'ın terbiyesinde yetişen Hz.Âlî(k.v.)'nin hayatından bir kesit:

 

     Hz.Âlî(r.a.) gün boyu çalışıp topladığı hurmaları bir çuvalın içine,çuvalı da devenin üzerine koyup Kamber ile birlikte yollara düşmüş ve nihâyet Medine'ye girmek üzereydi.Girişteki yoksulun ne istediğini soran  Hz.Âlî(r.a.),Kamber'den ''hurma istiyor ama hurmalar çuvalda'' cevabını aldı.

 

            Hz.Âlî:Çuvalla birlikte ver.

 

            Kamber:Çuval devenin üzerinde.

 

            Hz.Âlî:Deveyle birlikte ver.

 

     Kamber'in ''deve de benim elimde'' demeye dili varmadı.

 

 

 

             RASÛLULLAH KIYÂMETE KADAR İNSANLIĞIN REHBERİDİR!!!  

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !